Системи NOVUM

Компанія «КАРКАС» є ексклюзивним представником в Україні компанії NOVUM, одного з провідних розробників спеціальних просторових конструкцій з покриттям із скла і плівкових матеріалів. 
Інноваційні технології NOVUM з 1985 року забезпечують системний підхід в будівництві атріумів, вітражів, прозорих і напівпрозорих куполів, навісів, огороджувальних конструкції для стадіонів, галерей, оранжерей практично будь-яких форм і конфігурацій по всьому світу.

Унікальною пропозицією компанії NOVUM є плівкові покриття з етилен-тетра-фтор-етилену (ETFE). Спочатку, цей матеріал був винайдений для використання в авіаційній промисловості і космонавтиці, а нещодавно став використовуватися і в будівництві. Плівкові покриття з ETFE — стійкі до ультрафіолетового впливу, мають дуже високу міцність, довговічні та екологічно безпечні, при цьому стійкі до лугів і кислотних середовищ. Важливою перевагою таких покриттів є висока прозорість (90-95%) при істотно меншій, ніж у скла вазі. За рахунок гладкої поверхні покриття самоочищається під час дощу, скорочуючи витрати на його обслуговування при експлуатації. Плівкові покриття з ETFE можуть бути повністю прозорими або з регульованою системою затемнення в денний час, також можливе рішення з пристроєм підсвічування в нічний час. Для забезпечення необхідних теплотехнічних характеристик плівкові покриття з ETFE можуть бути виконані у вигляді однокамерних або багатокамерних пневматичних подушок.

При пожежі полімер ETFE перешкоджає поширенню вогню по своїй поверхні, самостійно гасне, не токсичний і не виділяє палаючих крапель. Під дією прямого вогню плівковий матеріал дозволяє полум’ю вийти назовні, звільняючи тим самим внутрішній простір від диму і високої температури.

Використання скла в будівництві ідея далеко не нова, але вже розроблені та реалізовані проекти з використанням систем NOVUM не можуть не дивувати нестандартним підходом до втілення ідей архітекторів та комплексного вирішення зовнішнього вигляду конструкції.

Конструкции из стекла: